Щоб зрозуміти, як спілкуватися з літніми батьками, постарайтеся встати на їх місце. Уявіть, що не можете без болю піднятися вранці зі свого ліжка або самостійно спуститися по сходах. Можете зав'язати очі і спробувати що-небудь намалювати або заткнути вуха ватою і провести так день. Світ старого - це світ обмежень. У ваших силах зробити його трохи радісніше своєю увагою. Відкиньте жалість, але залиште діяльне співчуття.

Люди похилого віку часто скаржаться. Вони не задоволені собою, не задоволені соціальною політикою в Росії, не задоволені медициною. Як думаєте, навіщо батьки вивалюють на вас весь цей негатив? Ні, зовсім не для того, щоб ви кинулися вирішувати проблеми. А потім, щоб ви просто вислухали. Іноді все, що необхідно людині похилого віку - виговоритися.
Особи похилого віку відчувають гостру нестачу вражень. Тому вони або живуть минулим, або знаходять віддушину в захопленні чужими життями. Звідси - прагнення маніпулювати оточуючими, входити в їх особисте зону без дозволу.

Як спілкуватися з літніми батьками в цьому випадку? Постарайтеся заповнити недолік подій і емоцій. Тут допоможуть хороші фільми і книги, захоплююче хобі.

Піклуватися про людей похилого віку так само складно, як і про маленьких дітей. Потрібно терпляче роз'яснювати незрозумілі моменти, допомагати жити в сучасному світі, а іноді і повністю вирішувати побутові питання (готувати і годувати, купати і робити манікюр, прибирати і прати, давати ліки і підносити качку).

Полегшує завдання звернення до приватного будинку престарілих, де основні клопоти бере на себе навчений персонал. Але і в цьому випадку контакт з літнім родичем зберігається. Діти відвідують батьків в пансіонаті, відплачуючи їм любов'ю за роки виховання і підтримки. Тому питання, як спілкуватися з літніми батьками, актуальний для будь-якої людини, чий близький переступив поріг 60-65 років.

На жаль, пенсіонери - не завжди милі життєрадісні дідки. Вони живуть в стресі, щодня справляючись з поганим самопочуттям і спостерігаючи власне в'янення. Це позначається на поведінці. Часто люди похилого незадоволені, нетерплячі. З ними важко вести бесіду.

Будинок пристарілих Харків Дерево життя http://tree.kh.ua/