За Законом України згідно зі статтею 47, діти зобов'язані піклуватися про своїх батьків в похилому віці і в разі необхідності здійснювати за ними догляд. Якщо діти ухиляються від виконання даних обов'язків, на підставі рішення суду можуть стягуються аліменти.

Хто може претендувати на проживання в Державний будинку для літніх людей в Дніпрі

Згідно з наказом Міністерства праці та соціальної політики України в державні будинки-інтернати для людей похилого віку та інвалідів на державне забезпечення приймаються одинокі пенсіонери за віком та інваліди 1 і 2 групи, які не мають працездатних родичів, зобов'язаних їх утримувати за законом.

Для оформлення в Державний будинок престарілих громадянин похилого віку повинен направити в управління праці та соціального захисту населення особиста заява про прийняття в будинок-інтернат. З собою слід мати такі документи: паспорт та пенсійне посвідчення, а також при наявності довідку про інвалідність (в разі, якщо літня людина - інвалід). Крім того, необхідно звернутися до дільничного лікаря і пройти необхідні медобстеження, в тому числі у психіатра. Також буде потрібно довідка про наявність житла та його типі.
Коли будуть зібрані відповідні документи, справу передадуть до комісії соціальної служби, де буде прийнято рішення про необхідність направлення в конкретне геріатричне установа. Якщо рішення буде позитивним, то оплачуватися перебування будинку престарілих з пенсії (75% від її суми) або в розпорядження будинку престарілих перейде майно в якості плати за перебування (замість обчислень з пенсії).

Якщо перед вами стоїть питання вибору типу установи, приватний пансіонат - без всяких сумнівів, кращий варіант.
Зовсім інший рівень догляду та комфорту, а для оформлення буде потрібно тільки згода літньої людини, його паспорт, флюорографія і ще довідка про відсутність інфекційних захворювань.