У похилому віці часто проявляються проблеми зі здоров'ям. Порушення координації рухів, складнощі з пересуванням, зниження слуху та зору - все це помітно погіршує якість життя людей похилого віку. Сучасні пристосування, обладнання, спеціальні меблі допоможуть зробити будні літньої людини легшими, комфортнішими, безпечнішими.

Пристрої для полегшення життя літньої людини

Сьогодні завдяки досягненням сучасної техніки цілком реально створити для людей похилого віку умови, щоб вони могли самі обслуговувати себе, виконувати різні дії, не вдаючись до сторонньої допомоги. Для цих цілей існує безліч відмінних пристроїв - зручних, простих в експлуатації, що працюють на пультах управління (що особливо важливо для людей із порушеннями рухової функції).

Уникнути появи пролежнів допоможуть спеціальні матраци із функцією швидкого перевертання пацієнтів. Якщо людині важко ходити, то завжди можна скористатися компактним туалетом. Для лежачих хворих — вставні качки, які не чинять тиску і забезпечують максимальний комфорт.

Для пересування

Для переміщення квартирою варто придбати ходунки. На вулиці людям похилого віку знадобиться тростина, що забезпечує опору під час ходьби. Лежачим хворим знадобляться інвалідні візки. Бажано, щоб люди похилого віку були захищені від необхідності ходи сходами, оскільки це може призвести до падінь і вкрай важких травм.

Складнощі з підйомом

Часто старим важко не тільки пересуватися, а й сідати або підніматися. У такому разі по всьому приміщенню необхідно повісити спеціальні поручні, які стануть опорною точкою. У пансіонаті «Дерево життя» такими поручнями оснащені всі номери, туалет та ванна кімната, коридори, хол. Крісла та стільці для зручності варто вибирати високі, оскільки сідати ні низькі меблі старим особливо важко.

Устаткування для ванної

У ванній кімнаті особливо важливо подбати про безпеку людини похилого віку. Щоб уникнути падіння, варто подбати про наявність антиковзного покриття. Душові кабіни слід обладнати пристроями для сидіння. Під час водних процедур потрібно стежити за людьми похилого віку, особливо якщо йдеться про людину з обмеженими можливостями.

Облаштування кухні та безпека

Уникнути побутових травм допоможе посуд, що не б'ється, і відсутність у зоні доступу літньої людини гострих предметів, електричних приладів. Адже люди похилого віку можуть випадково поранитися, неправильно включити або вимкнути техніку, завдавши шкоди своєму здоров'ю.

Також з метою безпеки рекомендується обмежити доступ газу за допомогою електричної плитки. Потрібно подбати і про захист від протікання води, щоб уникнути потопів у квартирі та гніву сусідів. Літні люди страждають забудькуватістю, і це необхідно брати до уваги.

Проблеми зі слухом

Порушення слухової функції знижує якість життя людей похилого віку. У них виникають складнощі зі спілкуванням, переглядом телевізора. Вирішити проблему допоможуть спеціальні навушники, гарний слуховий апарат.

Проблеми з зором

Літні люди, особливо після 80 років, мають проблеми із зором. Для безпеки рекомендується тримати світло у приміщенні завжди увімкненим. Вночі потрібно використовувати спеціальні світильники, бра, що забезпечують м'яке освітлення. Зменшити навантаження на зорові органи допоможуть також аудіокниги.

Питання безпеки

Що робити, якщо ви довго відсутня вдома? Чи можна залишати літню людину однієї? Фахівці рекомендують подбати про контроль та спостереження, навіть якщо не йдеться про лежачого хворого. Справа в тому, що за відсутності родичів люди похилого віку часто відчиняють двері незнайомим людям.

Результати можуть бути абсолютно непередбачуваними та вкрай неприємними, адже зараз розлучилася величезна кількість шахраїв. Тому важливо, щоб хтось із членів сім'ї завжди знаходився вдома поряд із людиною похилого віку. Якщо ж це неможливо, варто скористатися допомогою волонтерів, послугами доглядальниці.